You are currently viewing Zero Waste AUCHAN – Szykuje się rewolucja!
Zero Waste Auchan

Zero Waste AUCHAN – Szykuje się rewolucja!

Z niezależnych źródeł dowiedziałam się ostatnio, że francuska sieć hipermarketów szykuje w najbliższych dniach zmiany, które ucieszą wszystkich sympatyków zero waste (Auchan na razie nie podaje konkretnie, czego będą dotyczyć zmiany – możemy przypuszczać, że w końcu kupowania na wagę we własnych opakowaniach). Tym sposobem ustawi się na równi z siecią Carrefour, która już od dawna oferuje zakupy na wagę z ogromnym wyborem.

Co to oznacza dla wszystkich, którzy podążają za ideą ZERO WASTE?

Że kilka lat wzmożonego nacisku ze strony wielu ludzi, którzy dbają o bardziej ekologiczne społeczeństwo, nie poszło na marne! Skoro ten ruch opanował już cały świat i są tego efekty, to można spodziewać się coraz bardziej pozytywnych zmian. Ostatnie zmiany cen foliówek w sklepach również na pewno zachęcą ludzi do przychodzenia z własnymi opakowaniami, choćby tylko miały być to już foliówki z drugiego użytku, to już i tak zmniejszy ich produkcję. Bardzo mnie cieszy, że kolejny market podejmuje inicjatywę zero waste – Auchan podejmuje kolejny krok w stronę lepszego świata!

Chociaż dla mnie jest to nadal mały krok, bo bardzo bym chciała, żeby zniknęło większość opakowań plastikowych, w których jest spożywka. W końcu jedzenie produkuje się ciągle w ogromnych ilościach, więc i śmieci jest dużo. A przecież większość produktów można by równie dobrze produkować w szkle chociażby. Wypatrujcie zmian w swoich sklepach, bo to piękny znak jak inicjatywa wielu zwykłych ludzi potrafi zmieniać świat. Czy jest ktoś jeszcze kto nie słyszał o zero waste? ? To dobry znak, gdy coś się zmienia na szerokim szczeblu. Zrobią reklamę, to i jeszcze więcej ludzi dowie się o takiej idei.

Zresztą temat ekologii zaczyna w końcu docierać do zwykłych ludzi. Zasłyszana rozmowa – rozmawiają dwie babeczki u lekarza o tym, że dobrze, było jeździć w kilka osób jednym samochodem. No dobrze by było! I dobrze, że coś się zmienia w świadomości społeczeństwa, że każdy swoją małą cegiełkę od siebie dokłada. A że ludzie lubią patrzeć na siebie nawzajem, to tylko czekać, aż bycie eko stanie się standardem ?

Jest kilka sposobów, w co możecie pakować swoje zakupy spożywcze w sklepie (np. papierowe torebki, bawełniane woreczki, słoiki itp).

Jak przechowywać żywność w stylu ZERO WASTE?

A Wy jakie zmiany dostrzegacie w społeczeństwie i kraju na rzecz ekologii?

Pozdrawiam cieplutko!

PS. Zachęcam do komentowania i śledzenia mnie na moim Instagramie ?

Dodaj komentarz